3.9 C
Satu Mare
4 februarie, 2026

Nu mai ești în siguranță nici pe trecerea de pietoni – pieton rănit și dus la spital după ce a fost lovit pe trecere în centrul orașului

La data de 1 februarie a.c., în jurul orei 19:10, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Satu Mare au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe Bulevardul Traian, din municipiul Satu Mare.

Cu ocazia deplasării la fața locului, polițiștii au constatat faptul că un bărbat, de 41 de ani, din municipiul Satu Mare, în timp ce conducea un autoturism, ar fi surprins și accidentat un bărbat de 32 de ani, din aceeași localitate, care se angajase în traversarea drumului public pe trecerea de pietoni, marcată și semnalizată corespunzător.

În urma impactului, pietonul a suferit vatămări corporale, acesta fiind transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

În cauză, cercetările sunt continuate în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul.

Sursa: https://obiectiv-sm.ro/2026/02/02/nu-mai-esti-in-siguranta-nici-pe-trecerea-de-pietoni-pieton-ranit-si-dus-la-spital-dupa-ce-a-fost-lovit-pe-trecere-in-centrul-orasului/

Ultimă oră

Același autor