3.9 C
Satu Mare
7 aprilie, 2025

Incident șocant pe A7, în Buzău: un șofer a căzut cu mașina de pe un pod aflat în construcție, de la mai bine de 10 metri înălțime

Un șofer a căzut cu mașina de pe un pod aflat în construcție, pe autostrada A7 în județul Buzău, după ce a ignorat balizele de semnalizare și a pătruns pe un tronson închis circulației. Autoturismul a plonjat de la o înălțime de peste 10 metri și a aterizat pe roți, iar bărbatul a scăpat nevătămat.

Potrivit primelor informații, șoferul a ieșit de pe un drum județean și a intrat pe autostrada aflată în construcție.

Bărbatul a intrat cu mașina printre balizele care interziceau accesul pe podul în construcție. A continuat să ruleze pe o porțiune asfaltată, însă, când a ajuns la capătul podului, unde șoseaua nu era finalizată, acesta a încercat să frâneze, dar a fost prea târziu.

Autoturismul a lovit grinzile metalice ale podului și a căzut în gol printre ele, de la o înălțime mai mare de 10 metri.

În mod miraculos, șoferul nu a fost rănit. Mașina a căzut pe roți, ceea ce ar fi atenuat impactul. Potrivit autorităților, bărbatul era singur în autoturism.

Editor :

Sursa: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/incident-socant-pe-a7-in-buzau-un-sofer-a-cazut-cu-masina-de-pe-un-pod-aflat-in-constructie-de-la-mai-bine-de-10-metri-inaltime-3187695

Ultimă oră

Același autor